Wywiad z Joanną Jax – cyrysia

Ja chciałabym zapytać jak to się stało, że zakochałam się Pani książkach?! Co w Pani duszy gra, że prócz Pani książek nie sięga się po inne, a czeka z niecierpliwością na nowe.

Nie mam pojęcia jak to się stało, ale zapewniam, że nie ma w moich powieściach żadnych magicznych zaklęć powodujących uzależnienie ? W duszy gra mi dość dużo, ale nie wiem, czy ma to coś wspólnego z pisaniem książek. Być może. Na pewno, co mówiłam wielokrotnie, tworzę teksty, które sama chętnie bym przeczytała.

W opisie czytam, że pasjonuje się Pani literaturą biograficzną. Czyja biografia utkwiła Pani szczególnie w pamięci i dlaczego?

Mao Zedonga – Jung Hanga. Zarówno z uwagi na treść, jak i poziom trudności. Przy dwudziestym nazwisku i nazwie miejscowości zwątpiłam w swój intelekt i tak przez 750 stron ? Otworzyły mi nieco oczy na życie w Chińskiej Republice Ludowej i postać człowieka, który ma na swoim sumieniu więcej istnień ludzkich, niż Hitler i Stalin razem wzięci. Książka była dość tendencyjna, ale stanowiła dobrą przeciwwagę do innych, nieco przesłodzonych biografii.

całość wywiadu: http://cyrysia.blogspot.com/2017/01/wywiad-z-joanna-jax.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.