„Piętno von Becków” – saga rodzinna pełna napięć i namiętności

Audiobook „Piętno von Becków”, którego słuchanie niedawno zakończyłam, jest pełną emocji opowieścią o brutalności wojny, wielkich uczuciach, odwadze i odpowiedzialności za błędy. W rolę lektorki wcieliła się, zapewne wszystkim znana, Elżbieta Kijowska. Tytuł brzmi jak dla mnie dostojnie i arystokratycznie, a o czym jest fabuła?

W 2014 roku, w jednej z gazet opublikowane zostaje zdjęcie staruszka widzianego w Brazylii. Podejrzewa się, że jest on jednym ze zbiegłych po wojnie nazistów. Jedno zdjęcie wprowadza zamieszanie w życiu wielu osób. Zdarzenie to sporo znaczy m.in. dla Julii Kunis, której dziadek pochodzi z rodziny von Beck. Podobnie jak mężczyzna ze zdjęcia, którego kobieta nie zna. Postanawia odszukać swoje korzenie, dowiedzieć się, co złego zrobiła jej rodzina, kim są jej przodkowie, jej dziadek… i ona sama. Nie jest jedyną osobą, której zależy na dotarciu do źródeł, ale każdym z poszukujących kierują inne motywy. Poza towarzyszeniem Julii w śledztwie, czytelnik cofa się do okresu wojny i tuż po niej, by poznać tamtejszy okres, wydarzenia i przede wszystkim ród von Becków…

Ponieważ książkę charakteryzuje wielowątkowość, nie będę podawała dużo szczegółów, aby nikomu nie psuć przyjemności lektury lub słuchania. Jak dla mnie jest to jeden z tych tytułów, od których nie można oderwać się wraz z zakończonym rozdziałem. Ze zniecierpliwieniem oczekuje się dalszych losów poszczególnych postaci. To saga rodzinna, która naszpikowana jest wielkimi emocjami, uczuciami i napięciem.

cała recenzja: http://www.kulturantki.pl/ksiazki/pietno-von-beckow-saga-rodzinna-pelna-napiec-i-namietnosci/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.