„Piętno von Becków” – Joanna Jax. Cień przeszłości nigdy nie gaśnie

Przeszłość snuje się za ludźmi niczym cień, w chwilach triumfu wychodząc z ukrycia. Zapomniana, uśpiona, ale nieśmiertelna. Bo minionych lat nie da się zamieść pod dywan. Piętno rodzinnych wyborów czy historii naszych przodków prędzej czy później da o sobie znać, powracając nie tylko we wspomnieniach, ale w teraźniejszości. O bujnej we wrażenia przeszłości, o rodach ciągnących za sobą sznur niebanalnych wydarzeń, o współczesności, w której progi wkrada się klimat okrutnej wojny jest książka „Piętno von Becków” Joanny Jax. Chcielibyście przeczytać?

Po przyjętej z ogromną sympatią czytelników powieści „Dziedzictwo von Becków”, autorka postanowiła stworzyć kontynuację. Joanna Jax, na co dzień związana z dużą korporacją finansową, wrażliwa na sztukę artystka, swoim debiutem zawiesiła poprzeczkę oczekiwań bardzo wysoko. Czy tym razem jej dosięgła?

Prawnuczka Wernera von Becka, Julia Kunis, decyduje się na podróż w głąb własnych korzeni. Pragnąć odkryć rodzinne tajemnice musi odkupić pewną sekretną teczkę, która może ją usatysfakcjonować, napoić jej ciekawość, ale może ją także zniszczyć. Konsekwencją jej wyboru są jednak także spotkania z ludźmi, dla których przeszłość nosi to samo, istotne imię. Historyczka Marta Landowska, wywodzący się z rodziny żydowskich jubilerów Dawid Halpern oraz poszukiwacz skarbów Tom Anders. Wędrując ścieżkami minionych lat Julia przekonuje się o tym, że najwyraźniej nic nie dzieje się przypadkiem. Złapana w sidła namiętności, boi się uczucia, które kiedyś tak dotkliwie ją zraniło. Czy postanowi otworzyć bramy swojego serca? Czy miłość ją uratuje? A może lęk i przykre doświadczenia zabiorą jej szansę na szczęście?

Jest jednak także starsza już teraz pani, Kornelia, której historia sięga czasów wojny. To właśnie ona, jak nikt inny, miała okazję przekonać się o tym, że uczucie może nosić fałszywe oblicze. Pozbawiona szczerego uczucia i bezpieczeństwa oddała serce oprawcy. Bo pożądanie i miłość, duchowość i fizyczność, przyjemność i ból dzieli cienka granica.

„Piętno von Becków” to wielowątkowa powieść, w której autorka połączyła losy bohaterów w jedną, zwartą całość. Ci z przeszłości i teraźniejszości, ci z poprzedniej książki tej serii, ale i nowo stworzone postaci – wszyscy znaleźli swoje przynależne miejsce pozostając zamglonym wspomnieniem bądź zmieniając bieg współczesnych wydarzeń.

cała recenzja: http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2016/08/pietno-von-beckow-joanna-jax-cien.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.