Joanna Jax – „Długa droga do domu”

JEŚLI CHCESZ CZERPAĆ JESZCZE WIĘCEJ PRZYJEMNOŚCI Z TEJ KSIĄŻKI, TO NIE CZYTAJ OPISU!

Burzliwe losy Antoniny Tańskiej ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę. Wybucha wielki skandal i młodzi muszą opuścić rodzinne strony. Osiedlają się na Kubie, ale szczęście nie trwa długo. Emmanuel zdradza żonę, wdaje się w podejrzane interesy, a tymczasem rośnie w siłę ruch oporu wobec dyktatora Batisty. Gdy sytuacja polityczna wymyka się spod kontroli, postanawiają opuścić wyspę, ale tuż przed wyjazdem mąż i synek Tosi znikają bez śladu. Kobieta włącza się w działalność rewolucyjną i nie ustaje w poszukiwaniach. Przez kolejne 30 lat zmienia miejsca pobytu i swoją tożsamość, by wreszcie osiąść w Polsce. Pamiętniki Antoniny, ukryte na strychu starego domu, splatają jej losy z młodą rozwódką, która postanawia rozwikłać tajemnice jej rodziny…

Recenzja:

Właśnie dziś, po raz drugi, Joanna Jax zagościła na naszym blogu. Pierwsza książka, którą czytałam to Dziedzictwo von Becków. Tak saga rodzinna, to nie jest typ literatury, który często ląduje w moich rękach. Już poprzednia książka mi się bardzo podobała, ale tym razem Pani Joanna przeszła samą siebie.

Długa droga do domu, to książka która mnie zachwyciła, to co autorka zaserwowała w fabule, niejednokrotnie mnie zadziwiło, zaskoczyło, a nawet zaszokowało. I choć miałam podejrzenia, jak cała historia się skończy, to nie zabrało mi to przyjemności czytania lektury. Chciałam czytać, żeby zobaczyć czy moje przypuszczenia się sprawdzą, a jednocześnie chciałam dawkować sobie tę przygodę. No, niestety książka się skończyła, ale jednocześnie trafiła na listę moich ulubionych.

Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka w jednej postaci umieściła tak wiele ról. Mowa tu oczywiście o Antoninie, która była matką, kochanką, żoną, bojowniczką o wolność, szpiegiem, sabotażystką, ofiarą i wiele, wiele innych. Mimo niektórych zachowań i postępowania bardzo ją polubiłam. Jest to postać tak wielobarwna i wielowymiarowa, że na prawdę gratuluję Pani Joannie. Przeciągnęła Ona swoją bohaterkę niemal po całym świecie i zrobiła to z ogromnym rozmachem. Jednocześnie nie zaniedbała pozostałych postaci. Nie mogę na tym etapie powiedzieć o kogo konkretnie mi chodzi, bo byłby to spojler, a tego chcę Wam oszczędzić.

cała recenzja: https://naszksiazkowir.blogspot.com/2015/10/joanna-jax-duga-droga-do-domu.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.