„DZIEDZICTWO VON BECKÓW” – JOANNA JAX

Możecie wierzyć w prawdziwą miłość, przekraczającą wszelkie bariery, bądź też nie zgadzać się z istnieniem takiego uczucia. Faktem jednak jest to, iż po motyw ten sięga wielu twórców, gdyż nic tak nie rozpala wyobraźni, jak prawdziwa, namiętna miłość. Oparcie fabuły debiutu Joanny Jax na tym właśnie motywie i dodanie do niej zarysu tła historycznego i obyczajowego, tworzącego z jej książki sagę rodzinną – zapewniło autorce wydawniczy sukces. „Dziedzictwo von Becków” zadowoli bowiem najwybredniejsze gusta czytelnicze.

Joanna Jax to absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która pasjonuje się malowaniem na szkle unikatową techniką warstwową. Uwielbia także czytać biografie i publikować krótkie opowiadania. Na co dzień autorka pracuje jako manager w dużej firmie ogrodniczej. „Dziedzictwo von Becków” to jej debiut powieściowy.

Gdańsk, rok 1934. Maria Tarnowska, uboga polska nauczycielka poznaje niemieckiego oficera SS – Wernera von Becka pochodzącego z arystokratycznej rodziny. Między bohaterami rodzi się wielka miłość, która dość szybko owocuje pod postacią nieplanowanej ciąży Marii. Werner, po usłyszeniu niespodziewanej wiadomości, postanawia niezwłocznie pojechać do rodziców i ogłosić im swoją decyzję o ślubie z ukochaną Polką. Intryga, jaką przeprowadzają ojciec oficera i jego domniemana narzeczona Rita – rozdzielają kochanków na lata. „Dziedzictwo von Becków” to historia miłości Marii i Wernera oraz losów ich potomków ukazanych na przełomie niemalże osiemdziesięciu lat.

cała recenzja: https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/10/dziedzictwo-von-beckow-joanna-jax.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.