Dziedzictwo von Becków – Joanna Jax

„Dziedzictwo von Becków” to poruszająca saga rodzinna opowiadająca o losach i miłości polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS. Wzruszająca i trzymająca w napięciu, pełna tajemnicy i specyficznego klimatu. Opowieść biegnie wielowątkowo, a akcja rozciągnięta jest od czasów przedwojennych po współczesne.

Wolne miasto Gdańsk, 1934 rok, deszczowy dzień. Maria Tarnawska, biedna, polska nauczycielka, spotykała na swej drodze bogatego, niemieckiego oficera, Wernera von Beck. Dzieli ich pochodzenie, status społeczny, narodowość, ale łączy głębokie, wzajemne uczucie. Są tak zapatrzeni w siebie, że nie zwracają uwagi na świat, który ich otacza. Efektem ich miłości jest ciąża. Rodzina Wernera jest przeciwna jego związkowi z Polką. Ojciec ma już swoje plany związane z synem, łącznie z wyborem narzeczonej dla niego. Ojciec Wernera, wraz z Ritą von Lausch, kobietą wybrana na żonę Wernera, knują sprytny spisek, który ma na celu rozdzielenie zakochanych. Okazują się bardzo skuteczni….

Tymczasem, w Warszawie naszych czasów, w jednej z kamienic zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Sprawą zajmuje się inspektor śledczy Piotr Dragoński, a ślady prowadzą w przeszłość…..

„Dziedzictwo von Becków” to rozciągająca się w czasie na prawie osiemdziesiąt lat, opowieść rodzinna, pełna tajemnicy, intrygująca i wzruszająca. To książka napisana niezwykle barwnie i realnie, z polotem i pasją. Autorka serwuje nam wielowątkową historię rodziny von Becków, która porywa czytelnika w podróż w czasie i przestrzeni. Wędrujemy od przedwojennego Wolnego Miasta Gdańsk, poprzez Kraków, Olkusz, Berlin, Londyn, aż po współczesną Warszawę, śladami von Becków.
W powieści znajdziecie miłość, nienawiść, namiętności i zdrady, a także tajemnicze morderstwo. Emocje wylewają się z każdej strony, a książkę ciężko na chwilę odłożyć. Losy Marii i Wernera wciągają czytelnika i porywają w wir wydarzeń.
„Dziedzictwo van Becków” to znakomita książka, która zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie!

cała recenzja: http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/02/dziedzictwo-von-beckow-joanna-jax.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.