„Dziedzictwo von Becków” i „Długa droga do domu”, czyli Joanna Jax o losach ludzkich

Dwa tomy napisane przez Joannę Jax „Dziedzictwo von Becków” oraz „Długa droga do domu” to długie i wielowątkowe historie rodzinne, w których znajdziecie wątki miłosne, zdrady, przyjaźnie, skandale rodzinne, ból, tęsknotę za dzieckiem, sielankę, poświęcenie czyli, jak to w życiu bywa… Dla osób, które lubią czytać sagi i są chętne odkrywania kolejnych losów bohaterów, to książki dla nich. Ja szczerze przyznam nie sięgałam po taką literaturę, jednak w trakcie czytania poczułam fajny relaks, a po chwili zauważyłam, że czekam na to, co będzie działo się dalej.

Łatwo się wtopić w życie głównych bohaterów. A przecież czytając, lubimy się porównywać i w przypadku historii poruszanych przez Joannę Jax staje się to płynne i naturalne. Uczestniczymy niejako w historiach, które wydają się mniej lub bardziej autentyczne. Są jednak dojrzałe, wyzwalające emocje i skłaniające do refleksji.

W obydwu książkach bohaterki to postacie wielobarwne i wielowątkowe, niezwykle silne kobiety, żyjące w trudnych czasach, w których tragiczne koleje historii raz po raz, wpływają na ich życie. Stają się świadkami wielu ciężkich sytuacji życiowych, które kształtują ostatecznie ich charakter i udzielają ważnej lekcji życia. Często główne bohaterki muszą działać wbrew własnym zasadom, kierując się miłością i dobrem osób trzecich. Dla miłości są w stanie zrobić niemal wszystko, nawet… zabić.

cała recenzja: http://www.kulturantki.pl/ksiazki/dziedzictwo-von-beckow-i-dluga-droga-do-domu-czyli-joanna-jax-o-losach-ludzkich/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.