Długa Droga Do Domu

Ludzkie losy są jak księga, którą możemy poznać w pełni dopiero po dotarciu do kresu życia człowieka, jego ostatniej zapisanej karty.. Odnajdziemy w niej radości i smutki, dramaty, emocje, burzliwe chwile i spokojne dni, lecz przede wszystkim znajdziemy tam piękną historię o życiu.. Takie „księgi” warto poznawać, zapamiętywać, dzielić się nimi.. Nie byłoby to możliwe bez literatury, pisarzy, ich talentu i wyobraźni, dzięki którym to tworzą Oni tak piękne książki o wyjątkowych postaciach, nieważne czy autentycznych czy też fikcyjnych, które po prostu trzeba poznać.. Taką książką jest „Długa droga do domu” autorstwa Joanny Jax, która opowiada o życiu pewnej wyjątkowej kobiety..

Najnowsze dzieło Pani Joanny to wielka, barwna i pasjonująca saga rodzinna, w której to poznajemy losy niezwykłej bohaterki – Antoniny Tańskiej i jej rodziny. Kanwą do ukazania tychże losów są pamiętniki głównej bohaterki, które to pewnego razu odnajduje na strychu starego domu młoda kobieta.. Wiedziona ciekawością, ale także i zauroczona zawartymi w nim wspomnieniami, postanawia poznać i wyjaśnić tajemnicę życia Antoniny Tańskiej.. I tym oto sposobem przenosimy się do czasów przedwojennych, w których to młoda Tonia Tańska wraz z bliskimi opuszcza rodzinny Tarasin i przeprowadza się do dalekich Stanów Zjednoczonych. Tam, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zakochuje się z wzajemnością w narzeczonym swojej siostry – Emmanuelu. Zachodzi z nim w ciążę, za co zostaje wyklęta z kręgów rodziny i zmuszona do opuszczenia kraju. Oboje trafiają do na Kubę, gdzie jednak nie dane będzie Im szczęśliwe życie. Zdradzana przez męża, przenosi całą swoją miłość na nowo narodzonego synka – Alexa. Niestety i to zostaje odebrane Antosi, gdy oto pewnego dnia w tle kubańskiej rewolucji, Emmanuel i Alex znikają bez śladu.. Antonina rozpoczyna wówczas swoją niezwykłą podróż po świecie, w poszukiwaniu ukochanego dziecka..

Powieść Joanny Jax zachwyca na wielu płaszczyznach, które to idealnie się komponują w niezwykle imponującą całość. Przede wszystkim mam tu na myśli rozmach, który zaskakuje i porywa podczas lektury tej książki. Wraz z nią przenosimy się bowiem w czasie i przestrzeni – od okresu sprzed wybuchu drugiej wojny światowej, do czasów niemalże Nam współczesnych. Jednocześnie przemierzamy całą Europę, Stany Zjednoczone, Amerykę Południową, by ostatecznie dotrzeć do rodzinnej Polski. Doświadczamy niezwykłych wydarzeń z życia głównej bohaterki, które barwnie wpisują się w najważniejsze zdarzenia w historii ubiegłego stulecia. Poznajemy nietuzinkowych bohaterów – realnych i fikcyjnych, którzy zachwycają Nas swoją naturalnością, realizmem, szczerością. Wreszcie doświadczamy mnóstwo emocji, z tymi najsilniejszymi na czele, czyli miłością matki do dziecka.. W książce tej dzieje się i występuje tak wiele, iż naprawdę trudno jest to wyrazić za pomocą zwykłych słów.. Myślę, że uczynić mogłaby to jedynie sama Joanna Jax..:)

cała recenzja: https://sztukater.pl/ksiazki/item/16380-dluga-droga-do-domu.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.